Pécsi VSK-PANNONPOWER – Szolnoki Olaj KK 66-72 (8-28, 22-15, 26-11, 10-18)

olajosképRemekül kezdte az Olaj KK a Pécs elleni második negyeddöntőt, úgy tűnt, tíz perc alatt eldöntötték a meccset Vojvodáék (8-28). Aztán a magabiztos előny túlságosan megnyugtatta a címvédőt, s a házigazda pécsiek szépen lassan faragni kezdték a különbséget. A félidőre még maradt a szolnoki vezetésből (30-43), ám a fordulás után nagyot változott a játék képe. A PVSK nem csupán utolérte, de a záró tíz perc előtt le is hagyta Ivkovics mester csapatát (56-54).

Az utolsó szünetre aztán sikerült összekapnia csapatát Sztojan Ivkovicsnak, s csak 10 pontot engedélyezte Budimiréknak végül győzni tudtak, s 2-0-ra vezetnek a három győzelemig tartó párharcban. A folytatásban kedden a Tiszaligetben be is juthatnak az elődöntőbe a szolnokiak.

Zalaegerszegen egyenlíteni tudott a házigazda a Körmend ellen, így ott biztosan lesz legalább négy mérkőzés. A Sopron a 25 pontos paksi zakóért egy 30 pontos sikerrel válaszolt, így ott is 1-1 az állás. A Kaposvár a székesfehérvári szoros vereség után odahaza is hasonlóan kapott ki azAlbától, így a fehérváriak is egy lépésre vannak a legjobb négytől.

Ma este játszották a kiesésről döntő mérkőzést is, ahol a házigazda Mafc könnyedén verte a Nyíregyházát, így utóbbiak elbúcsúztak az A-csoporttól.

Eredmények: ZTE – Körmend 71-68 (az állás 1-1), Sopron – Paks 89-59 (az állás 1-1), Kaposvár – Alba Fehérvár 84-87 (az állás 2-0), MAFC – Nyíregyháza 98-81