Túlzott óvatosság volt azt mondani a mérkőzés előtt, hogy nagyon oda kell figyelni a fővárosiakra, meg hogy itt már – a középszakaszban – nincs könnyű ellenfél. Ezen a szombaton legalábbis volt, és azt a csapatot a szolnoki medencében Honvédnak hívták. Egyetlen percig nem volt kétséges, hogy a házigazda elég könnyen nyer majd, hiszen a félidőben már a Szolnok jócskán ellépett a vendégektől 8:2-re. Aztán jött egy kis pihenő a harmadik negyedben, amit így 2.2-re hoztak a honvédosok, a negyedikre aztán megint fölgyorsult a Dózsa, elfáradt a kispesti társulat és annak a nyolc percnek 7:2 lett a vége, ami azt jelentette, hogy hozta a tisza-parti gárda a kötelezőt. Még egy kis többlet öröm a házigazdáknál: Zalánki meggyógyult, kímélő üzemmódban játszott is és beköszönt egyszer a Honvéd kapujába. Vajon Szatmárinak sikerül-e a szombati formát egy hétig fönntartania..? Jövő szombaton ugyanis az Olympiacoshoz ellen száll vízbe BL-meccsen a görög fővárosban. Nagyon fontos derbin.S

SZOLNOKI DÓZSA – BUDAPESTI HONVÉD 17:6      (4:0, 4:2, 2:2, 7:2)
Szolnok, 300 néző. V: Robus, Homonnay
SZOLNOK: Kardos G. – Bátori 1, Prlainovic 3, Jansik D. 1, Kis G., V. Rasovic 3, Angyal 2. Csere: Zalánki 1, Szatmári K. 4, Szeghalmi 1, M. Aleksic 1, D. Lazic, Teleki. Edző: Zivko Gocic
HONVÉD: Decker A. – Illés S., Manhercz Á. 1, Szívós, Kardos A., Kiss B. 1, Simizu. Csere: Duvnjak-Starcevic (kapus), Szirányi 1, Molnár G. 1, Simon R., Kevi, Gregor 1, Simon A. 1. Edző: Merész András
Gól – emberelőnyből: 6/4, ill. 4/–
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 2/2
Kipontozódott: Gregor (32. p.)