CSM CSU Oradea – Szolnoki Olajbányász KK 87-74 (19-19, 16-16, 25-21, 27-18)

Antonio Alexe Emléktorna, Nagyvárad

Szolnoki Olajbányász: Smith 6, Jones 19/9, Tucker 18/12, Tóth N. -, Morant 6 . Cserék: Pallai -, Rudner 11/9, Kristic 14/9, Kovács P. -, Taiwo -.

A sérült Juhos Levente nélkül, de immár Jonessal a kezdőcsapatban lépett pályára a nagyváradi Antonio Alexe Emléktornán a Szolnoki Olajbányász. Elsőként a házigazda, a román bajnoki cím védője, a CSM Oradea volt az ellenfél. Kiegyenlített összecsapást láthattak a nézők az első félidőben, az Olaj ezúttal is biztosan alapozhatott átlag fölötti triplázására (a mérkőzés egészében 52 százalékos hatékonysággal dobtak kintről a szolnokiak).

A nagyszünetre egyik csapat sem tudott előnyt szerezni (35-35). A játék képe igazából a harmadik negyedben sem változott, a hét légióssal felálló román csapat a játékrész végére négy pontnyi előnyt csikart ki. A záró tízpercben aztán a nagyváradiak játéka volt pontosabb, s a végére biztosan nyerték az összecsapást. A szolnokiak kedden, magyar idő szerint 18 órakor a Skopje ellen lépnek pályára.